Поради щодо вибору постільної білизни

Вибір постільної білизни - справа дуже тонка. Є люди, які навіть собі уявити не можуть, що їх наволочки і простирадла можуть бути не відпрасованими або не накрохмаленими. Як правило, такі цінителі постільної білизни віддають перевагу гладкому, дуже щільному, але тонкому бавовняному полотну того типу, яке раніше найкраще виробляли в Туреччині, тому іноді його називають турецьким.

Романтичні натури часто вибирають сатинові тканини шовкового переплетення, щоб відчувати натуральність і екологічну чистоту.

Не останню роль при виборі постільної білизни грають географічні особливості. У зимових комплектах і в північних країнах, наприклад, тканина повинна бути досить щільною, щоб створювати шар теплового захисту. А на півдні і для літа простирадла і підковдри виготовляють з рихлої пряжі розрідженого переплетення. Класичне ж полотно для постільної білизни виготовляється з сатину і бавовни, що знайомі людству вже декілька тисячоліть.

Набагато рідше постільна білизна робиться з натурального шовку типу крепдешину або атласу. Виглядають такі вироби вишукано і розкішно, ковзний ніжний дотик заспокоює і розслабляє. Проте останнім часом на якісні відмінності білизняних тканин стали звертати менше уваги, ніж на їхні естетичні характеристики.

На сьогоднішній день, колір і малюнок визначають сучасну стильову інтонацію.

Протягом деякого часу постільна білизна була просто білою. Потім з'явився колір, стали вживати гладкофарбовані полотна пастельних відтінків: світло-бузкове, рожеве, зеленувате, охристо-жовте, червоне, чорне і бірюзове. Але чиста білизна справжнього полотна залишається класикою на всі часи - поза вимогами примхливої моди. Білим прийнято робити урочисте оздоблення весільного ліжка. Його прикрашають мереживом ручної роботи (або її імітацією). Але зараз біле полотно все ж краще оживляти кольоровою вишивкою або включити в комплект окремі кольорові предмети - скажімо, наволочки.

Якісна постільна білизна має такі характеристики:

Тканина повинна бути достатньо щільною, адже розріджена тканина недостатньо міцна і обов'язково порветься після декількох прань.

Постільну білизну високої якості прострочують спеціальним білизняним швом. Щоб переконатися в правильності вибору, слід вивернути підодіяльник чи наволочку навиворіт - неякісні вироби мають необроблені краї та один простий шов.

Нитки, якими прострочена постільна білизна, повинні бути міцними, і відповідати тону - це теж показник якості.

Нова постільна білизна не повинна пахнути фарбою або цвіллю, а повинна мати легкий запах нового текстилю. Якщо виріб сильно пахне фарбою - це ознака того, що він буде інтенсивно линяти при пранні.

Постільна білизна оптом і в роздріб є основним напрямком діяльності компанії "Almira Mix". Завжди є широкий асортимент продукції з сатину.